Powerskin Carbon - jak rozwijała się najpopularniejsza seria strojów od Areny?

Wśród naszych strojów startowych klasyką już od dawna jest seria Carbon, należąca do rodziny Powerskin. Włókna węgla zaaplikowane bezpośrednio do slotu okazały się przełomem dla pływackiego świata. Jakie były początki węglowej rewolucji? Poczytajcie.

W Arenie stawiamy na najwyższą jakość i innowacyjność, bo wiemy, że to dzięki regularnym udoskonaleniom startujący w naszych strojach sportowcy mają zapewnione najlepsze warunki do zdobywania najwyższych laurów. Wśród naszych strojów startowych klasyką już od dawna jest seria Carbon, należąca do rodziny Powerskin. Jakie były jej początki i jak udoskonaliliśmy ją w ciągu ostatnich lat? Poczytajcie!

Moc węgla

Dlaczego seria Carbon okazała się przełomowa? Wszystko za sprawą włókien węgla, które zostały zaaplikowane bezpośrednio do splotu. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć trwałość materiału i stworzyć wokół ciała pływaka węglową klatkę: chroniąca przed przeciążeniami i minimalizującą opór, jaki ciało stawia w wodzie.

Dodanie do przędzy włókien węglowych dało jeszcze jeden efekt – pozwoliło uzyskać optymalną kompresję, która zapewniała mięśniom odpowiednie wsparcie, w żaden sposób nie wpływając na ich mobilność.

Carbon Pro

Pierwszy strój z serii Carbon – Powerskin Carbon Pro – pojawił się na rynku w 2012 roku. Model wykorzystujący włókna węgla zapewniał tzw. „sprytną kompresję”, wspierał pracę mięśni i gwarantował perfekcyjne dopasowanie do kształtów. Tym, co wyróżniało model, oprócz innowacyjnego materiału były dwupanelowa konstrukcja, wewnętrzne taśmy, umieszczone w strategicznych miejscach oraz brak szwów w warstwie zewnętrznej.


Carbon Flex

Kolejny model z serii Carbon. Zastosowaliśmy w nim system V-flex, polegający na specjalnym rozmieszczeniu szwów w przedniej i tylnej części. W jakim celu? Dla zapewnienia maksymalnego zakresu ruchu!


Carbon Air

Już sama nazwa tego modelu sugeruje, co stanowi o jego istocie – mowa oczywiście o materiale, który w Carbon Air jest niezwykle lekki, a równocześnie wytrzymały i elastyczny. Dodatkowo w stroju zastosowaliśmy innowacyjne, horyzontalne ułożenie włókien węglowych oraz – w przypadku strojów dla kobiet – sprytne ramiączka, która odciążają ramiona, zwiększają mobilność górnej części ciała i zapewniają komfort.


Carbon Ultra

Najnowszy model z serii Carbon to Carbon Ultra. Co go wyróżnia? Rewolucyjna, wewnętrzna konstrukcja, dzięki której woda przestaje być barierą. Strój składa się z dwóch warstw: w wewnętrznej kluczowe znaczenie mają technologia Infinity Loop oraz X-POVIT, czyli system taśm ulokowanych w strategicznych dla pływaka miejscach. Warstwa zewnętrzna została wykonana z materiału, w którym wykorzystano aż trzykrotnie więcej włókien węglowych niż w dotychczasowych modelach. W praktyce oznacza to: niesamowitą lekkość, jeszcze lepsze dopasowanie i optymalną kompresję.

Bądź z nami na:

Dystrybucja

Iguana Group Sp. z o.o.
info@iguana.group

Kontakt handlowy

Tomasz Niemczura
+48 511 977 207
tomasz.niemczura@iguana.group
Logo Polskiego Związku Pływackiego Arena oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego
Copyright © 2019