Powerskin Carbon - jak rozwijała się najpopularniejsza seria strojów od Areny?

Seria Carbon to najpopularniejsza wśród zawodowych pływaków linia strojów od Areny. Zobacz, jak zaczęła się węglowa rewolucja!

W Arenie stawiamy na najwyższą jakość i innowacyjność, bo wiemy, że to dzięki regularnym udoskonaleniom startujący w naszych strojach sportowcy mają zapewnione najlepsze warunki do zdobywania najwyższych laurów. Wśród naszych strojów startowych klasyką już od dawna jest seria Carbon, należąca do rodziny Powerskin. Jakie były jej początki i jak udoskonaliliśmy ją w ciągu ostatnich lat? Poczytajcie!

Moc węgla

Dlaczego seria Carbon okazała się przełomowa? Wszystko za sprawą włókien węgla, które zostały zaaplikowane bezpośrednio do splotu. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć trwałość materiału i stworzyć wokół ciała pływaka węglową klatkę: chroniąca przed przeciążeniami i minimalizującą opór, jaki ciało stawia w wodzie.

Dodanie do przędzy włókien węglowych dało jeszcze jeden efekt – pozwoliło uzyskać optymalną kompresję, która zapewniała mięśniom odpowiednie wsparcie, w żaden sposób nie wpływając na ich mobilność.

Carbon Pro

Pierwszy strój z serii Carbon – Powerskin Carbon Pro – pojawił się na rynku w 2012 roku. Model wykorzystujący włókna węgla zapewniał tzw. „sprytną kompresję”, wspierał pracę mięśni i gwarantował perfekcyjne dopasowanie do kształtów. Tym, co wyróżniało model, oprócz innowacyjnego materiału były dwupanelowa konstrukcja, wewnętrzne taśmy, umieszczone w strategicznych miejscach oraz brak szwów w warstwie zewnętrznej.


Carbon Flex

Kolejny model z serii Carbon. Zastosowaliśmy w nim system V-flex, polegający na specjalnym rozmieszczeniu szwów w przedniej i tylnej części. W jakim celu? Dla zapewnienia maksymalnego zakresu ruchu!


Carbon Air

Już sama nazwa tego modelu sugeruje, co stanowi o jego istocie – mowa oczywiście o materiale, który w Carbon Air jest niezwykle lekki, a równocześnie wytrzymały i elastyczny. Dodatkowo w stroju zastosowaliśmy innowacyjne, horyzontalne ułożenie włókien węglowych oraz – w przypadku strojów dla kobiet – sprytne ramiączka, która odciążają ramiona, zwiększają mobilność górnej części ciała i zapewniają komfort.


Carbon Ultra

Najnowszy model z serii Carbon to Carbon Ultra. Co go wyróżnia? Rewolucyjna, wewnętrzna konstrukcja, dzięki której woda przestaje być barierą. Strój składa się z dwóch warstw: w wewnętrznej kluczowe znaczenie mają technologia Infinity Loop oraz X-POVIT, czyli system taśm ulokowanych w strategicznych dla pływaka miejscach. Warstwa zewnętrzna została wykonana z materiału, w którym wykorzystano aż trzykrotnie więcej włókien węglowych niż w dotychczasowych modelach. W praktyce oznacza to: niesamowitą lekkość, jeszcze lepsze dopasowanie i optymalną kompresję.

Bądź z nami na:

Dystrybucja

Iguana Group Sp. z o.o.
info@iguana.group

Kontakt handlowy

Tomasz Niemczura
+48 511 977 207
tomasz.niemczura@iguana.group
Copyright © 2018