Imprezy pływackie w 2019 roku – kiedy i gdzie kibicować?

W 2019 roku czekają nas Mistrzostwa Świata w Gwangju, Mistrzostwa Świata Juniorów w Budapeszcie oraz Mistrzostwa Europy w Glasgow. Sprawdź, kiedy czekają nas największe pływackie emocje!

Krajowe i międzynarodowe imprezy mistrzowskie

Zmagania rangi mistrzowskiej zaczynamy od krajowego czempionatu. W dniach 15-19 maja w Olsztynie rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Pomiędzy 21 a 28 lipca czekają nas Mistrzostwa Świata na dużym basenie w koreańskim Gwangju, które są jednocześnie najważniejszą imprezą pływacką poprzedzającą Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Końcem roku, w dniach 4-8 grudnia, pływacy spotkają się jeszcze na Mistrzostwach Europy w Glasgow.

Juniorskie imprezy pływackie 2019

Juniorzy młodsi powalczą o Mistrzostwo Polski w kilku kategoriach wiekowych. 14-latkowie wystartują w dniach 5-7 lipca w Olsztynie. W tym samym terminie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Oświęcimiu (kategoria 15 lat). W dniach 10-12 lipca w Lublinie rywalizować będą 16-latkowie.

Najważniejszymi imprezami młodych pływaków będą Mistrzostwa Europy Juniorów w Kazaniu, zaplanowane na dni 3-7 lipca oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w Budapeszcie, które rozegrane zostaną pomiędzy 20 a 25 sierpnia. W lipcu czeka nas jeszcze rozgrywany co dwa lata Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), w którym dziewczęta w wieku 14-15 lat i chłopcy w kategorii 15-16 lat powalczą w Baku w dniach 20-28 lipca.

Zimowe Mistrzostwa Polski

Tuż przed zakończeniem roku pływacy spotkają się jeszcze na zimowych mistrzostwach kraju. Główna impreza cyklu – Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat – odbędzie się pomiędzy 18-22 grudnia. Juniorzy młodsi (14-lat) zmierzą się w walce o medale zimowych Mistrzostw Polski w dniach 6-8 grudnia na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 13 do 15 grudnia potrwają zmagania kolejnych dwóch kategorii wiekowych: 15-latkowie będą rywalizować na pływalni w Opolu, a 16-latkowie – w Lublinie.

Bądź z nami na:

Dystrybucja

Iguana Group Sp. z o.o.
info@iguana.group

Kontakt handlowy

Tomasz Niemczura
+48 511 977 207
tomasz.niemczura@iguana.group
Logo Polskiego Związku Pływackiego Arena oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego
Copyright © 2021