Imprezy mistrzowskie 2018 roku – kiedy i gdzie?

Sprawdź, kiedy i gdzie będziemy kibicować czołowym polskim pływakom! Przed nami Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi oraz Mistrzostwa Świata na krótkim basenie w chińskim Hangzhou. Lipiec to zmagania Juniorów i Juniorów Młodszych - Mistrzostwa Polski i ME. Tuż przed zakończeniem roku pływacy spotkają się jeszcze na zimowych mistrzostwach kraju.

Zmagania rangi mistrzowskiej zaczynamy od krajowego czempionatu. W dniach 24-27 maja rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Sportowcy wystartują w Łodzi, a stawka zawodów jest niemała: mistrzostwa są równocześnie kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Europy w Glasgow (3-9 sierpnia). Docelowa impreza sezonu to Mistrzostwa Świata na krótkim basenie, organizowane przez chińskie miasto Hangzou w dniach 7-11 grudnia.

Juniorzy młodsi powalczą o Mistrzostwo Polski w kilku kategoriach wiekowych. 14-latkowie wystartują w dniach 29 czerwca – 1 lipca w Olsztynie. W dniach 13-15 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Oświęcimiu (kategoria 15 lat) i w Ostrowcu Świętokrzyskim (kat. 16 lat). Najważniejszą imprezą młodych pływaków będą Mistrzostwa Europy Juniorów w Helsinkach, zaplanowane na dni 3-8 lipca.

Tuż przed zakończeniem roku pływacy spotkają się jeszcze na zimowych mistrzostwach kraju. Główna impreza cyklu – Zimowe MP Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat – odbędzie się w Lublinie (18-22 grudnia). Juniorzy młodsi zmierzą się w walce o medale zimowych Mistrzostw Polski w dniach 14-16 grudnia. 14-latkowie będą rywalizować na pływalni w Olsztynie, 15-latkowie – w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast 16-latkowie w Gorzowie Wielkopolskim.

Bądź z nami na:

Dystrybucja

Iguana Group Sp. z o.o.
info@iguana.group

Kontakt handlowy

Tomasz Niemczura
+48 511 977 207
tomasz.niemczura@iguana.group
Logo Polskiego Związku Pływackiego Arena oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego
Copyright © 2019