​Arena academy - relacja z konferencji

19 stycznia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyła się VII ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania, której celem było podniesienie kwalifikacji szkoleniowych poprzez przedstawienie bieżących trendów szkolenia zawodników na różnych poziomach zaawansowania sportowego.

Akcesoria pływackie w treningu zawodnika klasy światowej

Konferencja składała się z części teoretycznej, wzbogaconej wykładami multimedialnymi i filmami szkoleniowymi oraz części pokazowej, przeprowadzonej na pływalni. O nowinkach technicznych i innowacyjnych produktach opowiadał Igor Bonnet, dyrektor działu produktu marki Arena. Uwagę zwrócono m.in. na wiosełka Flex Paddle, które poprawiają czucie wody przez zawodnika oraz Swim Keel, stosowany jako kickboard albo pull-buoy, który zapewnia pływakom punkt stabilności. Część wykładu poświęcona została także strojom startowym marki Arena - ich zastosowaniu, właściwościom i technologiom.

Wymiana doświadczeń

Swoim doświadczeniem dzielili się trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy, holenderska pływaczka Ranomi Kromowidjojo oraz jej trener Patrick Pearson, pełniący funkcję głównego trenera pływania w Holenderskim Narodowym Centrum Treningowym w Eindhoven. Poruszone zostały wybrane problemy treningu pływackiego, m.in. ilość jednostek treningowych, częstotliwość treningów z intensywnością podprogową, ćwiczenia startów, nawrotów, rola treningu szybkościowego.

Ranomi mówiła o tym, jak istotne jest przygotowanie mentalne i praca na lądzie oraz jak obecnie wyglądają jej treningi i jakich akcesoriów pływackich używa. Zdradziła też, że w wypracowaniu dobrego startu wspomaga ją system kamer, śledzący i rejestrujący sam skok i pierwsze 15 metrów w wodzie. Wielokrotnie podkreślała, że na sukces w pływaniu składa się nie tylko ciężka praca i cierpliwość - główną składową jest radość, jaką daje samo pływanie i treningi.

Część praktyczna

Panel praktyczny na basenie obejmował prezentację użycia sprzętu treningowego Arena w szkoleniu i doskonaleniu umiejętności pływackich. Do treningu z Ranomi Kromowidjojo zaproszeni zostali nasi pływacy: Anna Dowgiert, Kacper Majchrzak, Jan Kałusowski, Piotr Wawrzynkiewicz, Paulina Peda, Michał Poprawa i Julia Sobuń. Nie zabrakło też miejsca na pływackie ściganie - zwieńczeniem tej części konferencji był wyścig sztafet mieszanych 4x50 m stylem dowolnym, z którego zwycięsko wyszła drużyna Ranomi Kromowidjojo.


Arena academy zakończyło losowanie nagród marki Arena oraz pamiątkowe zdjęcia i autografy z gośćmi specjalnymi.

Dziękujemy za udział wszystkim gościom i uczestnikom konferencji!

Bądź z nami na:

Dystrybucja

Iguana Group Sp. z o.o.
info@iguana.group

Kontakt handlowy

Tomasz Niemczura
+48 511 977 207
tomasz.niemczura@iguana.group
Logo Polskiego Związku Pływackiego Arena oficjalnym partnerem Polskiego Związku Pływackiego
Copyright © 2021